Meloni: Elon Musk nem jelent veszélyt a demokráciára, Soros György igen
Nyilvánosan is védelmébe vette Elon Muskot az olasz miniszterelnök.
A robotok és mesterséges intelligenciák internete, valamint a kiterjesztett valóság a különféle platformokon működő személyi digitális segítők sikerének garanciája.
„Ha a jövőt akarjuk előrejelezni, meg kell találni az odavezető múltbeli eseménysort, úgyhogy a jövő évi techtrendek hajtóerőihez át kell tekinteni 2016 nagyobb mozgásait. És azok arra utalnak, hogy 2017-et a virtuális (VR) és a kiterjesztett valóság (AR) következő fázisa, a mesterséges intelligencia fejlődő internete, és a felhasználót különféle eszközökön követő személyi digitális asszisztensek formálják.
Mesterséges intelligenciában és gépi tanulásban a dolgok internete (IoT) által dominált komoly kereskedelmi alkalmazásokban hasznosuló áttörésekre számíthatunk. 2017 lehet az év, amikor autót vezetve, 5 mérföldről szólunk az otthoni kávéfőzőnek, hogy készüljön, mindjárt hazaérünk.
Az összekapcsoltságnak ez a szintje a felhőrobotikával éri el a mesterséges intelligencia világát. A rendszerek lehetővé teszik robotok változatos feladatokra történő optimalizálását. Önmagukban dolgoznak speciális munkáikon, de a megoldást megosztják egymás között. A számítási felhőt használják rá, mert más robotok vagy intelligens rendszerek szintén arra a hálózatra kapcsolódnak. Egyik robot megtanít valamit a másiknak, az dolgozik rajta, majd továbbítja. Így pedig a tanulási potenciál és a gépek összekapcsoltsága is masszívan növekszik.
Mindezek a trendek intelligens személyi asszisztensekben, lényegében emberemuláló adat-csomópontokban jutnak közös nevezőre. Adataink gyűjtéséhez és értelmezéséhez az MI, a környező összes dolog működtetéséhez az IoT, a mobil világbeli jelenléthez az AR eredményeit használják fel.”